Achilles sarkunk – pszichés „vakfoltunk”.
Beletapostunk párunk “nyílt sebébe” – mit tehetünk, hogy máskor ez ne forduljon elő…
- Amikor valaki ellenségesen reagál egy mondatunkra, pedig legkevésbé sem állt szándékunkban konfliktust gerjeszteni, jusson eszünkbe, hogy beletapostunk egy korábbi “nyílt sebébe“. Ez mutatja, hogy korábbi emlékei aktiválódtak a jelenben. Feladata van önmagával, de nekünk is fel kell készülni a konfliktuskezelésre.
Ezek mikor alakulnak ki? – legtöbbször gyermekkorunkban.
Ott képeztek lenyomatot félelmeink, tehetetlenségünk és a fájdalomra való érzékenységünk. S hogy melyek lesznek Achilles-sarkaink, milyen hatásokra rántunk kardot, vagy elbújunk a sarokba, ez mind korábbi emlékünk, amit ma is előveszünk és felhívjuk a figyelmet magunkra. Lehet, hogy gyerekesnek tűnünk, de képtelenek vagyunk másképp reagálni.
Achilles-sarkunk – pszichés vakfoltunk. Sérülékeny lelki részeinket, gyenge pontjainkat jelenti, ahol leginkább támadhatóak vagyunk.
Hogyan lehet felnőttként kezelni a korábbi elakadásainkat? A válasz: egy hiteles lehetőség, amit már sokan ismernek:
- A kineziológiai oldás egy korábbi érzelmi trauma útján felfedi a fátylat a múltban megélt sérülésről és segít annak feldolgozásában. Ez az izomteszt lehozza az információkat, így a szembesülés által felismerések birtokában energetikai korrekciókat használva egy új választást hoz létre.
A változás magáért beszél. Megszűnik az érzelmi fájdalom, akár a testi tünetek is háttérbe kerülnek. Természetesen egy folyamatot feldolgozni időt igényel.
Gyermekként, felnőttként sok meg nem élt elfojtás és menekülés vár arra, hogy elengedve, kiküszöbölve a problémák, kihívások gyökerét – új életvitel, minőségi élet részeseivé váljunk.
Szívesen segítek a szembesülésben, a megértésekben, a feldolgozásban.
Székely Szilvia One Brain kineziológia oktató, haladó tanár 06/20-991-4687